Kompletní video tvorba bez použití počítače

Technologický vývoj jde kupředu a o co více máme technologií na urychlení práce, o to méně máme času. Matematicky to moc smysl nedává, ale je to tak. Hlavní moje podnikatelská činnost je video tvorba. Záměrně nepíšu natáčení videí, střih či postprodukce, ale všechny věci s tím spojené dohromady. Na rychlosti vaší práce dnes také záleží více než kdy jindy a proto je důležité se neustále posouvat a zdokonalovat efektivitu práce. Tvorbu videa vždy začínáme plánováním a následným natáčením. Je jedno jestli se jedná o reportáž či velkofilm. Následně přichází zpracování, pokud se nejedná o nějaký jednoduchý vlog, obvykle záběry stáhnete do počítače a stříháte. Následně výsledný produkt vyexportujete a například umístíte na web.

Co ale když hodně cestuji, tvořím jen poměrně jednoduchá videa a nemám čas dlouze a složitě stříhat na počítači? Pak nastupuje alternativa moderní doby. Dnešní smartphony mají už dávno mnohonásobně vyšší výkon než všechny moje první počítače dohromady, a proto i aplikační vývoj nám dnes umožňuje zpracovávat věci, které dřív byly výhradou pouze počítačů. Střihem na mobilním zařízení výrazně ušetříte čas a můžete ho provádět třeba při cestě autobusem. V tuto chvíli většina z vás asi namítne, že mobil či tablet Vám nikdy nemůže nahradit možnosti počítače. V tom samozřejmě máte pravdu, ale nejdůležitější element videa je obsah. Dokonce omezené možnosti vám pomohou dodržet metodu KISS – Keep It Simple, Stupid! (Zachovej to jednoduché, hlupáku!)

wp_ss_20160318_0002

Osobně používám telefon Nokia Lumia 930, který se dá použít nejen na úpravu videa, ale díky velmi kvalitní optice i na pořízení záběrů. Mnohdy pro jednoduchá videa využívám GoPro Hero4 Silver a následný střih provádím v aplikaci Movie Creator Beta, který je, nebo alespoň byl zdarma. V dnešní době už si nejsem stoprocentně jistý jeho dostupností. Tvorba zde je jednoduchá a přináší poměrně rozmanité možnosti, ať už jde o zrychlování a zpomalování, či jiné.

wp_ss_20160318_0003

Na závěr přikládám video natočené právě pomocí sportovní kamery GoPro v režimu 720 Superview se 100 snímky za sekundy a upravené již zmiňovaným telefonem a aplikací. Mějte na paměti především kvalitu vaší tvorby, ať už fotíte či natáčíte, milionkrát to samé nikoho nezajímá, vždy vyberte právě tu jednu nejlepší fotografii či záběr.