Inferno [Film Blog]

Mysteriózní thrillery s Tomem Hanksem vždy bavili diváky napínavým příběhem plným zahád. To alespoň platilo pro první dva díly Šifra mistra Leonarda a Andělé a Démoni. Rozhodně nehodlám tvrdit, že se jedná o špatný film. Ale první dva filmy nastavili uřcitou laťku a Inferno vypadá spíš jako sportovec po zraňení. Přiběh v základu není špatný, ale kde je lušťeňí hádanek z předchozích dílů? Celkový dojem byl tak slabý, že už to ani nezachránili zajimavé zvraty v příběhu. Ze vzratů v příběhu jsem měl spíše pocit, ze se autor snaží ohromit za každou cenu.

Pokud jste ovšem neviděli předchozí dva filmy a máte rádi akční filmy, kde hlavní hrdina je ze všech nejpasivnějsí a snažíte se pochopit, jak i přes to tam dostali tolik výstřelů, pak je to film právě pro vás. Jediné čím se můžete kochat je uměni, o kterém jste se na sťrední, tak neradi učili. Aspoň třeba koněcně zjistíte, kdo to byl ten [Spoiler].

Pokud jste milovali hádanky v prvních dvou filmech, pak do kina příliš nespěchejte, ale jednou vidět to rozhodně můžete. Jedná se o vcelku dobrý film, ale znovu ho vidět nechci.

Hodnocení 5 z 10.

Foto: http://laprimeraplana.com.mx/wp-content/uploads/2016/10/inferno-780×450.jpg