Grafika! 4 body na které by jste neměli zapomenout.

Pořádáte akci, máte firmu, vlastně prakticky jakákoliv tvorba dnes nějakým způsobem zahrnuje grafiku. Já osobně nepatřím mezi grafické odborníky ani nedisponuji žádným talentem, ale mé zaměstnání ze mě tak trochu udělalo grafika, tak by bylo dobré si připomenout pár banalit.

1. Jednotný styl

Je to věc, na kterou se zapomíná až příliš často a výrazně to mate vaši cílovou skupinu. Pokud budete tvořit akci, všechno by mělo ladit. Například aktuálně připravuji akci nazvanou Ženský desetiboj. Pokud chcete mít jistotu může mít vše stejné, jako je v mém případě, kdy cover na facebook, plakát i diplom jsou prakticky stejné. Není to úplně optimální možnost, například diplom by se mohl více lišit, ale hlavní je, aby se vše neslo ve stejném duchu. Jednotný styl, ale má i další význam. Například pokud se jedná o akci, měl by váš styl reflektovat akci, o kterou se jedná nebo alespoň místo kde se pořádá, to v tomto případě nebylo zrovna dodrženo.

2. Hlavně jednoduše

Dnes už je to evergreen všech rad snad úplně ve všem. Méně znamená více, všichni to víme, všichni to posloucháme dnes a denně, ale i přes to se čas od času necháváme unést a výsledek pak může trpět. Přeplácanost se může objevovat už v předešlé ukázce.

3. Vlastní styl a originalita

Při tvorbě grafiky potažmo pak reklam je váš cíl jediný: Zaujmout. Buďte originální, nechte se inspirovat, ale nekopírujte. Pokud jste něco viděli, tak to viděli i ostatní, tudíž šance zaujmout klesá. Rozhodně je dobré se vyladit svůj styl, neznamená to, že všechna vaše tvorba má být stejná, ale určité prvky mohou působit jako váš podpis. To je vhodném především ve chvílích, kdy se snažíte své grafické služby prodávat.

4. Učte se a zkoušejte

Žijeme v uspěchané době a všechna odvětví se vyvíjejí raketovým tempem. Sledujte odborné publikace, sledujte konkurenci a zkoušejte inovovat. Nezůstávejte na jednom místě, ztratíte zápal a vaše produktivita klesne. To platí ve všem.

Jsou to všechno banality, ale často je zapomínáme. Zkusme si na tyto body čas od času vzpomenout a hlavně nevykrádejte práci ostatních.