Espresso, ano to je to malý.

Je mnoho věcí co by se našemu národu dalo vyčítat ohledně stravování. Mou první výtkou byla dýška. Tentokrát se dostáváme ke kávě. Ve školách se vtlouká do hlav, že typicky české vlastnosti jsou vlastenectví, zlaté české ručičky apod. Nejtypičtější českou vlastností rozhodně není pracovitost, ba naopak. Jsme líný národ, který se snaží na všem ušetřit. A v pohostinství to platí trojnásob. Jak pravil Tomáš Komberec v pořadu Univerzita kávy na Stream.cz, chceme, aby to co nejdéle vydrželo a ideálně za stejné peníze. Jaké jsou typy kávových nápojů, si pusťte v prvním díle tohoto pořadu, ale asi i bez toho se shodneme, že základní kávový nápoj je espresso. Abych si tu nehrál příliš na mudrce, tak i mě tento pořad v mnoha základních věcech poučil a pomohl mi lépe se orientovat ve světě kávy a následně si ji i lépe vychutnat, ale co je espresso jsem samozřejmě věděl a pil už dávno před tím a to o čem dnes hodlám psát, jsou právě ty fatální chyby, které mi byly jasné i bez tohoto pořadu.

Jsem severočech, takže jen pro ukázku si prolétneme Českou Lípu a Liberec, ale pevně doufám, že se o své vlastní poznatky podělíte do komentářů. Když už někde dělají skutečně espresso, tak většinou musíte přesvědčovat, že chcete to malé, že opravdu nejste typicky český buran. Pokud vám chutná, slabší káva, není na tom nic špatného, jen je to prostě lungo nebo americano. Ovšem pokud si chci plně vychutnat chuť kávy, dám si espresso. V České Lípě budete kvalitní espresso hledat jen marně. Pekárny vyškrtněte rovnou, ale těm to ani nemůžeme zazlívat. Například pekárna v Lipce, myslím, že Pekařství Harmonie, vám jako všude udělá celkem dobré lungo. Dle mé chuti používají dobrou kávu, ale chuť je vždy subjektivní. A na tento nešvar narazíte prakticky všude. Naštěstí se už téměř všechny podniky naučili dávat ke kávě vodu a v některých dostanete zvlášť i mléko. Po přidání mléka by se sice už nejednalo o espresso, ale obsluha počítá s nevzdělaností národa a proto se vás vždy zeptají, zda chcete kávu s mlékem, nebo jako v případě „Unionky“, mléko dostanete rovnou zvlášť.

To že v České Lípě dobré espresso budeme hledat velmi těžko, už víme, ale Liberec, krajské město už nabízí i velké kavárnové řetězce jako je například Costa Coffe. Od takového podniku bych očekával už určitý standart, ale opak je pravdou. Objednal jsem si espresso, a dostal jsem lungo. A ano tím ve výčtu položek končím. Nejen že jsem dostal něco, u čeho jsem si chuť musel domýšlet, ale navíc, na vodu v základu asi nemám nárok. No a vzhledem k tomu, že jsem si ke kávě dal i dortík, tak už opravdu nebylo možné si kvalitně vychutnat chuť kávy. Pokud chcete správě udělané espresso, se vším všudy, musíte jít na místo, kde byste ho nečekali už ze dvou důvodů. Za prvé, jedná se o nejmenší kavárnu, co jsem kdy viděl, nenápadný „kumbál“ v Liberci na nádraží se třemi stolky. Přiznávám, to ještě není důvod pochybovat o kvalitní kávě. To co vás dostane do pochyb je cena. Je na úrovni nejlevnějšího rozpustného z automatu. Nepochopitelných 12 kč a dostanete správně udělané espresso z čerstvě namleté kávy. Podle mé chuti se nejedná o úplně nejlepší odrůdu, ale už ten fakt, že je káva správně udělaná a mám šanci zjistit, jak skutečně chutná považuji za výhru. Takže vřele doporučuji literární kavárnu Café+.

Jaká je vaše oblíbená kavárna? Máte rádi espresso nebo raději volíte jiné kávové nápoje? Podělte se o svůj názor a poznatky do komentářů.

Foto: http://www.cafeplus.cz/images/photogallery/big/7/1_vstup.jpg