Doctor Strange [Film Blog]

Do kin vlétl další film od komiksového giganta Marvel. Po všech těch Avangers, dohromady či zvlášť, přišel čas na změnu, na něco neokoukaného. Pokud i vám začal lézt Iron Man, Thor, Capitan America a celkem tahle banda krkem, rozhodně tenhle film odsuzovat nemusíte. Prostředí, kde se Doctor Stange odehrává, je alespoň v Marvelu, prozatím neokoukané. Pokud máte striktně rádi prostředí šaolinských klášterů, tak běžte rychle pryč, ale pokud se nebojíte tohle prostředí nakombinovat s dnešním světem a trochou psychotropních látek, vznikne z toho poměrně fajn oddechový film s pár dobrými vtípky. Právě prostředí na první pohled vyrovnané nechá některé vtipy opravdu vyniknout. Na druhou stranu schopnosti těchto „hrdinů“ možná až příliš hrají na efekt a film tím trochu slábne. Akční část si snaží až příliš pohrávat s prostředím, a to dle mého může být i trochu na škodu.

Síla příběhu by rozhodně náklaďáky zvedat nemohla, ale neurazí. Osobně si u filmů zakládám nejvíce na příběhu a nečekaných zvratech, takže v tomto případě mi zbyly alespoň opravdu kvalitní vtipné hlášky. Opravdu žádný wow efekt v příběhu nečekejte, na druhou stranu jako lehký odpočinkový film ideální. Jen scéna po titulkách idilku narušuje, když se hlavní hrdina setkává s jedním z Avangers a nazačují tím připojení této odbočky k hlavní sérii.

Můj osobní názor, rozhodně se to vidět dá, ale stačí jednou. Do kina na to spěchejte, pokud jste opravdovým fanouškem tohoto žánru, jinak si stačí počkat. Na závěr opět připomínám, nejedná se o žádné objektivní recenze, ale pouze o můj názor. Rozhodně budu jen rád, když i vy svůj napíšete do komentářů.

Hodnocení 6 z 10

Foto: http://media.comicbook.com/2016/04/doctor-strange-city-bending-179855.jpeg