DJ snadno a rychle

Tento příspěvek nebude úplně o tom, jak se stát DJ, ale především o tom, jak se nezaleknout výzvy, jak se správně připravit, a kam až můžete zajít. Před nějakou dobou jsme začali nabízet ozvučení. Máme menší PA systém (Kompletní ozvučovací systém). Nejedná se o žádnou koncertní výbavu, ale vzhledem k tomu, že jej využíván i na atletickém stadionu, tak na menší akce je výkonem dostačující. Ve svém podnikání spolupracuji s mnoha lidmi, a proto se snažím vytvořit nabídku co nejvíce služeb. K reproduktorům v základu dodáváme i zvukaře a speakra. Zvukař má zde funkci pokročilejšího jukeboxu, DJ by bylo opravdu příliš silné slovo.

Před nedávnem přišla objednávka na zvučení tanečních battlů v rámci jedné akce v české Lípě. Vypadalo to jako super výzva, věc na kterou je moje výbava jako stvořená. Den před akcí jsem se měl domluvit se zvukařem co a jak. Nechápal jsem proč bych se měl domlouvat s dalším zvukařem, ale právě tento rozhovor mi osvětlil, že vůbec nejdu nic zvučit, ale dělat DJ.

Popravdě není to pro mě úplně cizí odvětví, už dříve jsem něco málo zkoušel a nějaké minimální zkušenosti s tím mám. Ale přišla právě výzva na něco co obvykle nedělám. Rada číslo jedna, když si u vás někdo něco objedná, ujistěte se, že mluvíte o tom samém. Zjistit v poslední chvíli, že se jedná o něco, co nejste schopni splnit, může mít fatální následky pro obě strany. A hned druhá rada, pokud po vás někdo chce práci, kterou jste schopni zajistit, nezalekněte se výzvy. Je důležité se pořádně připravit, mí pár záložních plánů apod. Jednoduše vzít to dvojnásobně vážně z hlediska přípravy, ale běžte do toho. Pokud nebudete posouvat své hranice, nikam se nedostanete. Na této filozofii stojí celé moje podnikání. Rozhodně nebylo od počátku mým cílem natáčet a tvořit videa. Přípravu, ale vážně nesmíte odbýt a musíte si zjistit své reálné možnosti, jako například zde mi hudbu dodali, ale jednalo se o hudbu ve které se nepohybuji a neznám, což výraznější efekty automaticky znemožnilo.

Nehodlám tvrdit jak jsem to zvládl naprosto skvěle a úžasně, měl jsem pár kiksů a neznalost hudby zhoršovala celkový výsledek. Ale ve spolupráci s ostatními pořadateli jsme z toho udělali minimálně slušně fungující práci. Z hlediska zkušeností to pro mě mělo obrovský přínos a jsem schopen jít o něco dál, vím co zlepšovat, vím co měnit a pěvně věřím, že se jedná i o přínos podnikatelský. Všichni radí nebojte se selhání. Já tomu nevěřím, já radím bojte se, ale jen do té míry, aby vás to udrželo ve střehu a připravené řešit komplikace. Na závěr přikládám kratičké video z rozcviček breakařů.