Děláte tu Ligu škol špatně!

Vzhledem k tomu, že tuto akci pořádám já, tak je nadpis poněkud zavádějící a záměrně provokující. Nadávat co dělám špatně si zvládnu sám a nemusím si to psát veřejně. Tento příspěvek bude o podnikání, pořádání či jakékoliv tvorbě obecně. A nebude nadávat těm podnikatelům a tvůrcům, co všechno dělají špatně, tím pádem ani nebudou dávat za pravdu divákům, uživatelům či zákazníkům.  Každá mince má dvě strany a já bych rád tímto apeloval na obě skupiny.

Děláte tu Ligu škol špatně, když mi tohle někdo dřív řekl, začal jsem se automaticky hájit a dokazovat, jak těžké to máme. Pokud někdy něco vytváříte, rozhodně nefňukejte, že tím nic nevyděláváte a lidé jsou na vás jen zlí apod. Pokud váš projekt nepřináší to, co jste si od něj slibovali, je to váš problém a rozhodně ho nikomu necpěte. Liga škol je nevýdělečná akce na rozvoj sportu na Českolipsku a s ohledem na předchozích 16 ročníků mohu s klidným srdcem říct úkol plníme. Velká akce, přináší velké náklady a velké množství dobrovolníků, možná se nám nedaří vždy sehnat vše, jak bych si představoval, ale to je upřímně náš problém. Letos jsem to začal brát, alespoň dle mého názoru, ze správného pohledu. Snažím se plnit vlastní očekávání a kritiku začínám vnímat jako zisk. Pokud někomu přišlo něco špatně a měl tendenci si jít za mnou na to stěžovat, mohu jásat. Jedná se o věrného „zákazníka“, který ať bude, jak chce afektovaný, tak stejně vám ten zisk přinese. V našem případě účast závodníků.

A tím se dostávám k druhé straně, těm „zákazníkům“. Ten, od koho kupujete produkt vás naštval? A chcete mu to dát co nejvíc najevo? Tak mám pro vás špatnou zprávu, výčitkami se nikomu nepomstíte. Chytrý podnikatel pozná, že je něco špatně jen ve chvíli, kdy lidé přestanou jeho produkt kupovat. A v případě monopolů to platí trojnásob. Vadí vám něco na Lize škol? Tak přejděte ke konkurenci, na jinou akci, kde máte startovné zdarma, a ještě si něco odnesete. Jiná není? Vidíte, výčitky vám nepomohou, vytvoření konkurence ano.

A co toho plyne, nikdy nefňukejte, jak to máte těžké a nikdy nikomu nenadávejte co dělá špatně. Buď najděte společnou řeč nebo rozpoutejte konkurenční boj, obě možnosti jsou produktivní pro všechny.