CL Sport neumírá, jen se mění.

Sportovní portál CL Sport od svého založení prošel mnoha změnami a jednou za čas je důležité si říct co dál. Aktuální sled událostí mi pomohl vyřešit některá rozhodnutí, ohledně následného vývoje. Důvod existence tohoto portálu je podporovat a rozvíjet sport na Českolipsku. Psát sportovní reportáže příliš neumím, na to se u nás specializují jiní borci, ale můj úděl byla od počátku multimédia, konkrétně videa a následně i fotografie. Mnozí z vás tuší že videa nejsou zrovna levná záležitost. Například florbalový zápas s výsledným sestřihem gólů a reportáží vychází co se nákladů týče na 1050 Kč. Což samozřejmě nikdy žádný místní klub do plné výše nehradil. To byl hlavní důvod proč, poslední sezónu už byly k vidění pouze videa ze zápasů klubů FC Démoni Česká Lípa a FBC Česká Lípa. Jednoduše jsme nechali pouze nejsledovanější videa s podporou klubů.

Finanční stránka věci rozhodně není důvod, proč budou tato videa ještě více ubývat. Ohledně futsalových videí pevně věřím, že změny budou jen k lepšímu a snížíme časový rozptyl vydávání sestřihů gólů. Na druhou stranu natáčení zápasů FBC Česká Lípa jsem já osobně definitivně ukončil z důvodu příliš špatné komunikace s klubem. Ve chvíli, kdy děláte něco na svoje vlastní náklady, očekáváte za svoji práci určitou úctu a vstřícné jednání. Toho se mi dostalo pouze u soupeřů FBC. Finance v tom nehrají žádnou roli.

Rozhodně nechci snižovat mediální produkci CL Sportu, ba naopak, omezením videí bych rád vícenásobně navýšil produkci fotografií. Důvod je jednoduchý, za méně času, větší přínos pro širší základnu. Z hlediska videí se nebráním žádný smělým i bláznivým nápadům, ale nerad bych šel cestou klasických reportáží. V následující době je plánu opět stabilizovat pravidelný přísun návštěv a zároveň tím i srovnat návštěvnost.

Hlavním produktem či směrem, ale bude a je rozhodně něco jiného. Jsou to naše vlastní akce, především Liga škol a dále pak například předvánoční florbalový turnaj s názvem CL Sport Floocup. Tento trend chci i nadále rozšiřovat, kdy většina akcí vzhledem k mým možnostem, zkušenostem a zázemí budou po většinou atletického charakteru.

CL Sport není projekt, který bych stvořil, není jen můj a budu rád, když se najdou další nadšenci pro místní sport, se kterými se rád podělím o zásluhy.