CL Sport – Největší sportovní portál na Českolipsku, co s ním dál?

Je to již mnoho let, kdy Alexandr Neugebauer přišel s vizí moderní sportovního portálu pro náš okres. Jeho vize byla natolik pokroková, že se rozhodl oslovit mě a Radka Barkmana za účelem tvorby video reportáží. Tento nápad se stal na Českolipsku velmi rychle populární a CL Sport začal získávat u místních sportovců na oblibě. U některých sportů se z toho stala prakticky samozřejmost. Zimní víkendy jsme trávili v hale a letní zase po stadionech. Postupem času množství reportáží se dostalo na vysoké množství na úkor kvality a sledovanost dál nerostla. Příliš pomalu rostoucí fanouškovská základna nebyl ale ten hlavní problém.

Už od počátku byl CL Sport nevýdělečný projekt, ačkoliv já bych raději volil výraz černá díra na peníze. Měli jsme vizi s přáním, aby se alespoň z části ufinancoval, ale krize zabránila jakékoliv možnosti příjmu a sponzorování takového projektu bylo pro všechny nemyslitelné. S tím to stavem se všem cyklicky vyskytovali depresivní nálady se vším skončit a nechat CL Sport minulostí, ale jak už to bývá, to jsme nikdy nedokázali. Tento portál se pro nás stal určitým stylem života, určitou službou společnosti, určitou službou sportu, který všichni tak rádi sledujeme a provozujeme. Největší krize přišla přibližně před rokem, kdy z nepochopitelného důvodu Facebook smazal naší stránku. Ztráta bezmála sedmi set fanoušků byla až příliš krutou ranou pro náš portál a chuť do práce nás opustila.

Od té doby jsme přišli o většinu návštěvnosti a samozřejmě i obsahu. Videa se tehdy staly privilegiem pouze těch klubů, které nám něco přinášeli a tak to zůstalo až doposud. Portál CL Sport se stal pouze částečným šéfem svého obsahu a veškerá videa jsme nechali veřejné pro možnost vkládání a sdílení kdekoliv. Výsledkem se stala vyšší sledovanost a totální utlumení návštěvnosti našeho webu. Aktuálně je průměrná návštěvnost na necelé třetině, ale i přes to tvoříme další obsah a snažíme se portál udržovat.

Říká se že „kecat umí každý“ a novináři jsou vlastně králové kecání. Náš portál se často angažoval v pořádání různých sportovních akcí, ale většinou spíše jen jako mediální partner. Poslední roky se ale vydáváme novou cestou, cestou vlastních akcí. Největším podnikem je CL Sport Liga škol, která letos už oslaví 16. ročník (Pod hlavičkou CL Sportu druhý). Největší sportovní akce na Českolipsku pro mládež dává každoročně dětem možnost sportovat. Není to ale jen atletika, předloni jsem, začali také s florbalovým turnajem CL Sport Foorcup, který vloni v zimě, ve svém druhém konání, skutečně vypadal jako pořádný amatérský turnaj. Tato zima na poli sportu přinesla ještě jednu změnu. Po mnoha letech byl zrušen Českolipský Superman a zbyl po něm jen jediný závod a to Českolipský Kvakoš (Skok vysoký). S tím jsme se rozhodli založit novou tradici nazvanou CL Sport Výškařský pohár a sdružili jsme tři místní výškařské mítinky, ještě ve Cvikově a Jablonném.

V tuto chvíli se z pouhého zpravodajského portálu stává zásadní pořadatel místních sportovních akcí, a proto přichází chvíle na zásadní změny. CL Sport nikdy nebyl společností ani žádnou organizací, vždy byl pouhým produktem. V tuto chvíli bychom rádi z CL Sportu udělali skutečného pořadatele, skutečný spolek za cílem pořádání sportovních akcí. Neznamená to konec sportovních reportáží, ale spíše to že je začneme sami vytvářet.