CL Sport na vzestupu, jakým směrem se bude letos ubírat?

Pokud jste z České Lípy a zajímáte se o sport, tak jste o našem sportovním portálu CL Sport určitě slyšeli. V posledních letech, kdy jsme diskutovali o dalším vývoji tohoto portálu, jsme se rozhodli ve větší míře podporovat vlastní sportovní akce, což se nám daří a každým rokem jejich počet narůstá. Pořád se ale jedná o zpravodajský web a od loňského podzimu nabral druhý dech opět pod vedením našeho nejzkušenějšího novináře Alexandra Neugebauera. Především díky jeho rozhovorům opět narůstá čtenost. Pravidelná videa už jsou bohužel pasé, ale díky spolupráci s dalšími kluby, například s atletickým oddílem AC Česká Lípa, přinášíme nemalou porci sportovních událostí.

Začátkem tohoto roku v sobotu 6. 1. odstartujeme Českolipským Kvakošem, jenž je halovým závodem ve skoku vysokém. Kdo se pohybuje v českolipské atletice, tak si vzpomíná že tento závod býval součástí zimní série závodů pod názvem Českolipský Superman. Ten ve své podobě zanikl už před 2 roky a zbyl pouze tento mítink ve skoku vysokém. Vzhledem k tradici je určen nejen pro atlety všech věkových i výkonnostních kategorií, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Protože ale podporu sportu na Českolipsku bereme vážně, tak jsme připravili grafiku, diplomy, hudbu a moderátora. Czech North Media podporuje především amatérské sportovce a někteří z nás se těchto akcí i osobně zúčastní.

Další akce nás čeká v dubnu, konkrétně čtyři dubnové středy. CL Sport Liga škol už po 18. přiláká stovky dětí z českolipských škol na stadion u Ploučnice. Liga škol je nejen naší největší akcí, ale i největším závodem pro mládež na Českolipsku. V tuto chvíli jsme sice ve fázi oslovování sponzorů, ale už teď vám můžeme slíbit velkolepou událost. Nejtěžším úkolem je každý rok tuto událost ufinancovat a sehnat dostatek dobrovolníků, takže o velkých novinkách nemůže být řeč a povětšinou se spíše snažíme o udržení kvality na tom má největší zásluhu atletický klub AC Česká Lípa, který každoročně díky této akci získává nové zájemce o atletiku. Na jaké novinky se můžete těšit, poodhalím v některém z dalších příspěvků.

Další akce je reinkarnace našeho kdysi amatérského desetiboje. Jedná se o Českolipské víceboje, kdysi známé jako Bitva ocelových desetibojařů. První 4 roky se jednalo o desetiboj pro amatéry i kvalitní atlety a ve svém posledním pátém roce jsme změnili koncept a spojili tuto akci s krajským přeborem libereckého kraje ve vícebojích. A přesně v tomto bodě navážeme i letos pod novým názvem. Po několikaleté pauze se opět vrací krajské víceboje do České Lípy. Každý rok získá pořádání tohoto přeboru některý z oddílů v Libereckém kraji. Nám to dává příslib většího množství závodníků a na oplátku k tomu přistupujeme trochu jinak než ostatní oddíly. Zásadní rozdíl napoví už název kromě přeborů se jedná o Českolipské víceboje, takže kromě vyhlášení závodníků Libereckého kraje chceme vytvořit kvalitní mítink o zajímavé ceny. Otevíráme závod i pro neregistrované atlety, takže dáme možnost i amatérům, ale především chceme přitáhnout kvalitní atlety a budeme se snažit, aby závodili před důstojnou diváckou kulisou. O to by se měl mimo jiné postarat náš doprovodný program po děti, takže 12. a 13. května se na vás těšíme na stadionu u Ploučnice.

U atletiky ještě zůstaneme, každý rok v létě pořádáme ryze amatérský desetiboj v netradičním, ženském, pořadí disciplín. Letos jsme se ale rozhodli zajít o něco dál, a komu se zdá 10 disciplín málo, tak budou rozšířeny na 24 do sedmidenního klání od 28. 7. do 3. 8. EKAV (Extrémní Kombinace Atletických Vícebojů) přidává k ženskému desetiboji vrhačský čtyřboj (vrh koulí, hod oštěpem, hod diskem a hod kladivem) a běžecký desetiboj (60m, 1500m , 400m, 100m, 3000m, 800m, 200m, 5000m, 1000m a 10000m).

V závěru roku se od atletiky přesuneme k týmovým sportům. Konkrétně před Vánoci nás už po páté čeká florbalový turnaj nesoucí název CL Sport Floorcup, který k sobě přidá v zápětí i nový futsalový turnaj CL Sport Futsal Cup. Oba turnaje plánujeme na jeden víkend (sobota florbal a neděle futsal). Termín ještě nebyl stanoven, ale oba turnaje budou opět především pro amatérské hráče a na oba turnaje nastoupí i náš CL Sport Team.

Hodláme podpořit i další turnaje, například každoročně podporujeme Futsal Tour a další. Pokud i vy máte nápad na sportovní událost na Českolipsku a chtěli byste s námi spojit síly, tak nás neváhejte kontaktovat na e-mail: admin@clsport.cz